לפניכם מדריך הסוקר את עיקר תמהיל המוצרים בשוק הברזים

סוגי ברזים

סקירת סוגי ברזים לבית ולחצר, ברז לכיור אמבטיה, ברז מטבח, נלווים כגון אינטרפוץ, נקודת מים, ראש מקלחת, מוטות ועוד. בנוסף - טיפים לניקוי.

ברז למטבח- ברזי המטבח מתחלקים לאלו הנשלפים והניצבים. ברז מטבח משמש לעתים קרובות לשטיפת כלים גדולים כגון סירים, מגשים וכיו"ב ולכן רבים רואים חשיבות גדולה בגובה הברז ולנוחות בהיותו נשלף. ברזים למטבח מותקנים לרוב על הכיור או על משטח השיש (פרח) אך קיימים גם כאלה היוצאים מהקיר.

ברז מטבח נשלף לינוס בלנקוברז מטבח נשלף

ברזי טאצ' חכמים (אלקטרוני- ללא מגע) עם פונקציות מתקדמות כגון: ניהול זיכרונות של הרגלי שימוש, שליטה מלאה בטמפרטורה וזרם המים, הפעלה מרחוק בסלולר, תאורה לפי טמפרטורת מים ועוד. אלו קיימים גם למטבח וגם לחדר רחצה ולשאר הבית.

ברז לכיור אמבטיה חמת - מיני אימג'ן - ברז חכםברז טאצ' חכם

ברזים לחדר אמבטיה- מתחלק לשני סוגים עיקריים: הסוג הראשון הוא ברז פרח עומד, כלומר ברז היוצא מהמשטח או מהכיור עצמו.
הסוג השני הוא ברז קיר לאמבטיה. הברז יוצא מהקיר, הברז קיים או כסוללה או כידית ופיית מילוי נפרדת.
כל הברזים שמיועדים לכיור מכונים גם ברז לכיור אמבטיה.

ברז לכיור אמבטיה 0124ברז אמבטיה פרח (עומד)

ברז מהקיר סוללה לאמבטיהברז קיר סוללה

ברז קיר לכיור אמבטיה 0708 , דגם שיבר שחור ברז קיר ידית ופיית מילוי 

 ברזי מים קרים - מיועד בדרך כלל לשימוש בכיור בחדר שירותים, נטילת ידיים או בחצר. ברז מים קרים מגיע עומד מהמשטח (ברז פרח) או יוצא מהקיר.

ברז מים קרים עומד סטיקברז פרח (מהמשטח) מים קרים

מוט רחצה ומוטות פינוק- ניתן להתקין על הקיר, בחזית או בפינה מוט רחצה. קיימים שני סוגים עיקריים: מוט רחצה רגיל בעל יציאת מים למזלף.
הסוג השני הינו מוט פינוק- במוט פינוק לאמבטיה יש בורר פעם אחת למזלף ופעם שניה לראש גשם. קיימים מוטות פינוק שהאינטרפוץ מובנה עליהם (ללא צורך באינטרפוץ נפרד).
סוג נוסף הוא מוט פינוק הכולל ג'טים, מזלף וראש גשם.

ראשי טוש - נקראים גם ראש דוש/ גשם או פשוט ראש מקלחת. מגיעים בגדלים שונים ובצורות שונות. לדוגמה: ראשי טוש מרובעים, עגולים, אליפסיים ועוד. ניתן להתקינם מהקיר או מהתקרה, עם או בלי תאורה. עשויים פלסטיק או נירוסטה איכותית.

סט זרוע וראש מקלחת. גוון זהב מבריק, מרובע. זרוע ראש טוש חברת שוני

אז מה זה אינטרפוץ ?

אינטרפוץ - (במקור מהשם אונטרפוץ) אינטרפוץ הוא מנגנון המותקן בתוך המקלחת / אמבטיה מאחורי הקיר ומחבר בין הצנרת לידית של הברז בחדר האמבטיה. מתחלק לשני סוגים נפוצים: אינטרפוץ 3 דרך- המקבל מים משתי כניסות, חמים וקרים - ומוציא מים, חמים וקרים, ליציאה אחת שתהיה בדרך כלל המזלף. הסוג השני הינו אינטרפוץ 4 דרך- מקבל מים מ2 כניסות גם כן, אך מוציא מים ל2 יציאות, בדרך כלל פעם אחת למזלף רחצה ויציאה שנייה למילוי אמבטיה ולעתים לראש גשם או מטרות אחרות.

מנגנון אינטרפוץ 4 דרך זהב מבריק שוני 5 שנות אחריותאינטרפוץ 4 דרך

ברז בורר מצבים - בדומה לאינטרפוץ המותקן באמבטיה / מקלחת, גם הבורר מפנה את הזרם לאביזר הרצוי (כגון מזלף למקלחת, פיית מילוי או ראש מקלחת) - אך בניגוד לאינטרפוץ - הבורר לא יכול לשלוט על עוצמת זרם או טמפרטורה. את הבורר ניתן להזיז שמאלה/ימינה לבחירה בנתיב הרצוי.

הסיבות להתקנה של בורר הן גם עיצוביות אך גם טכניות - למשל כאשר לא ניתן לשלב מספר אינטרפוצים או אם רוצים להימנע מהתקנת אינטרפוץ 5/6 דרך. הבורר יותקן יחד עם האינטרפוץ בהרכב הנכון שיוחלט מראש.

סט אינטרפוץ 3 דרך ובורר ספרינג שחור מטאינטרפוץ 3 דרך + בורר 

מערכת מים תת כיורית - מערכת מים תת כיורית במטבח עם ברז מים מטוהרים. ניתן לקבל מתקנים אלו עם מים פושרים או קרים וגם עם חמים ורותחים ואף עם סודה. לכל פונקציה מתלווה מוצר תומך - חמם למים רותחים, מקרר למים קרים וכמובן מטהר למים מטוהרים. המערכת מותקנת מתחת לכיור, בתוך הארון, ומתחברת לחשמל ואינסטלציה. מתלווה למערכת ברז מותאם מעוצב. 

ניגא ברז חם הפעלה HC 1100 ידית חמים - ידית קרים

איך לנקות ברז

 כדי לשמור על מראה מבריק של הברז יש לנקותו במי סבון ומטלית רכה ולשמור על אוורור חדר האמבטיה לאחר מקלחת.

אבנית שהצטברה על גבי הברז ניתן לנקות באמצעות חומץ ביתי טבעי 5% ולאחר מכן לשטוף היטב במים פושרים. הימנעו משימוש בצמר פלדה או סקוטשברייט, וחומרים המכילים כוהל, חומצות, חול, או אקונומיקה. לטיפות המים היבשות המצטברות על ציפוי הניקל אפשר לרכוש לרכוש חומרי ניקוי שמשאירים שכבה דקה על הברז, ואז המים מחליקים עליו מבלי להותיר כתמים- די במשיחת החומר אחת לחודש. יש לקרוא בעיון הוראות שימוש בטרם הניקיון

ברזים - מושגים נוספים

ברז מיקסר - ברז פופולארי, הסוג הנפוץ ביותר בישראל כיום. בעל ידית אחת לשליטה בזרם המים. ניתן לווסת איתו בקלות את זרם וטמפרטורת המים.

ברז סוללה- ברז המתחבר על הקיר בצורה חיצונית, כך שגם מנגנון הברז מתחבר לצנרת מחוץ לקיר, בד"כ בשתי נקודות (כניסת מים חמים וקרים). לברז סוללה בחדר האמבטיה מצטרף צינור ומזלף, בניגוד לסוללה במטבח.

ברז סוללה לאמבטיה דלפינהברז קיר סוללה 

נקודת מים בחדר האמבטיה- משמשת לחיבור הצנרת שבתוך הקיר לצנרת החיצונית לטובת הספקת מים לאביזרים השונים בחדר האמבטיה. נקודת מים מגיעה בעיצובים שונים, לעתים עם תופסן / מחזיק למזלף.

נקודת מים שחורה שונינקודת מים ללא תופסן

ברזים ונלווים משווקים אצלנו בשרון קרמיקה מהחברות האיכותיות והמובילות בענף עם אחריות ארוכה.
ניתן להשיג את כל מוצרי ברזי חמת הקטלוג השלם.
ניתן לרכוש ברזי אמבט וברז מטבח
לכניסה לקטגוריית ברזים .

לכל שאלה וייעוץ נשמח לעזור בטלפון 03-9410924 וואטסאפ שירות לקוחות 058-7100325.

מאמרים נוספים

ארונות אמבטיה לפי מידה