לפניכם מדריך הסוקר את עיקר תמהיל המוצרים בשוק הברזים

סוגי ברזים

סקירת סוגי ברזים לבית ולחצר, ברז לכיור מטבח, כיור אמבטיה, נלווים כגון אינטרפוץ, נקודת מים, ראש מקלחת, מוטות ועוד. בנוסף - טיפים לניקוי.

ברז למטבח- ברזי המטבח מתחלקים לאלו הנשלפים ולניצבים. הברזים מותקנים לרוב על הכיור או על משטח השיש (פרח). קיימים גם ברזי טאצ' (אלקטרוני- ללא מגע).

ברז מטבח נשלף לינוס בלנקוברז מטבח נשלף

ברז לכיור אמבטיה חמת - מיני אימג'ן - ברז חכםברז טאצ' חכם

ברזים לחדר אמבטיה- מתחלק לשני סוגים עיקריים: ברז פרח עומד, כלומר ברז היוצא מהמשטח או מהכיור עצמו וברז קיר היוצא מהקיר. ברז הקיר קיים או כסוללה או כידית ופיית מילוי נפרדת.

ברז לכיור אמבטיה 0124ברז אמבטיה פרח

ברז מהקיר סוללה לאמבטיהברז סוללה 

ברז קיר לכיור אמבטיה 0708 , דגם שיבר שחורידית ופית מילוי

ברז מים קרים - מיועד בדרך כלל לשימוש בכיור בחדר שירותים, נטילת ידיים או בחצר. ברזי מים קרים מגיעים עומדים מהמשטח (ברז פרח) או יוצאים מהקיר.

ברז מים קרים עומד סטיקברז פרח (מהמשטח) מים קרים

מוט רחצה ומוטות פינוק- ניתן להתקין על הקיר, בחזית או בפינה מוט רחצה. קיימים שני סוגים עיקריים: מוט רחצה רגיל בעל יציאת מים למזלף. הסוג השני הינו מוט פינוק- במוט זה יש בורר פעם אחת למזלף ופעם שניה לראש גשם. קיימים מוטות פינוק שהאינטרפוץ מובנה עליהם (ללא צורך באינטרפוץ נפרד). סוג נוסף הוא מוט פינוק הכולל ג'טים, מזלף וראש גשם.

ראשי טוש - נקראים גם ראש דוש/ גשם או פשוט ראש מקלחת. מגיעים בגדלים שונים ובצורות שונות. לדוגמה: ראשי טוש מרובעים, עגולים, אליפסיים ועוד. ניתן להתקינם מהקיר או מהתקרה, עם או בלי תאורה. עשויים פלסטיק או נירוסטה איכותית.

סט זרוע וראש מקלחת. גוון זהב מבריק, מרובע. זרוע ראש טוש חברת שוני

אז מה זה אינטרפוץ

אינטרפוץ (אונטרפוץ) הוא מנגנון המותקן בתוך המקלחת / אמבטיה מאחורי הקיר ומחבר בין הצנרת לידית של הברז בחדר האמבטיה. מתחלק לשני סוגים נפוצים: אינטרפוץ 3 דרך- מקבל מים משתי כניסות, חמים וקרים. מוציא מים, חמים וקרים, ליציאה אחת שתהיה בדרך כלל המזלף. הסוג השני הינו אינטרפוץ 4 דרך- מקבל מים מ2 כניסות גם כן, אך מוציא מים ל2 יציאות, בדרך כלל פעם אחת למזלף רחצה ויציאה שנייה למילוי אמבטיה ולעתים לראש גשם או מטרות אחרות.

מנגנון אינטרפוץ 4 דרך זהב מבריק שוני 5 שנות אחריותאינטרפוץ 4 דרך

ברז בורר מצבים - בדומה לאינטרפוץ המותקן באמבטיה / מקלחת, גם הבורר מפנה את הזרם לאביזר הרצוי (כגון מזלף, פיית מילוי או ראש מקלחת) - אך בניגוד לאינטרפוץ - הבורר לא יכול לשלוט על עוצמת זרם או טמפרטורה. את הבורר ניתן להזיז שמאלה/ימינה לבחירה בנתיב הרצוי.

הסיבות להתקנה של בורר הן גם עיצוביות אך גם טכניות - למשל כאשר לא ניתן לשלב מספר אינטרפוצים או אם רוצים להימנע מהתקנת אינטרפוץ 5/6 דרך. הבורר יותקן יחד עם האינטרפוץ בהרכב הנכון שיוחלט מראש.

סט אינטרפוץ 3 דרך ובורר ספרינג שחור מטאינטרפוץ 3 דרך + בורר 

מתקן מים תת כיורי - ברז מים מטוהרים - מערכת הכוללת מתקן מים תת כיורי במטבח עם ברז בכיור אשר נותן מים מטוהרים. ניתן לקבל מתקנים אלו עם מים פושרים או קרים וגם עם חמים ורותחים וגם עם סודה. לכל פונקציה מתלווה מוצר תומך - חמם למים רותחים, מקרר למים קרים וכמובן מטהר למים מטוהרים.  

ניגא ברז חם הפעלה HC 1100 ידית חמים - ידית קרים

איך לנקות ברז

אבנית שהצטברה על גבי הברז ניתן לנקות באמצעות חומץ ביתי טבעי 5% ולאחר מכן לשטוף היטב במים פושרים. כדי לשמור על מראה מבריק של הברז יש לנקותו במי סבון ומטלית רכה ולשמור על אוורור חדר האמבטיה לאחר מקלחת. הימנעו משימוש בצמר פלדה או סקוטשברייט, וחומרים המכילים כוהל, חומצות, חול, או אקונומיקה. לטיפות המים היבשות המצטברות על ציפוי הניקל אפשר לרכוש לרכוש חומרי ניקוי שמשאירים שכבה דקה על הברז, ואז המים מחליקים עליו מבלי להותיר כתמים- די במשיחת החומר אחת לחודש. יש לקרוא בעיון הוראות שימוש בטרם הניקיון

ברזים - מושגים נוספים

ברז מיקסר - ברז פופולארי, הנפוץ ביותר בישראל כיום, בעל ידית אחת לשליטה בזרם המים. ניתן לווסת איתו בקלות את זרם וטמפרטורת המים.

ברז סוללה- ברז המתחבר על הקיר בצורה חיצונית, כך שגם מנגנון הברז מתחבר לצנרת מחוץ לקיר, בד"כ בשתי נקודות (כניסת מים חמים וקרים). לברז סוללה בחדר האמבטיה מצטרף צינור ומזלף, בניגוד לסוללה במטבח.

ברז סוללה לאמבטיה דלפינהברז קיר סוללה 

נקודת מים בחדר האמבטיה- משמשת לחיבור הצנרת שבתוך הקיר לצנרת החיצונית לטובת הספקת מים לאביזרים השונים בחדר האמבטיה. נקודת המים מגיעה בעיצובים שונים, לעתים עם תופסן / מחזיק למזלף.

נקודת מים שחורה שונינקודת מים ללא תופסן

ברזים ונלווים משווקים אצלנו בשרון קרמיקה מהחברות האיכותיות והמובילות בענף עם אחריות ארוכה. לכניסה לקטגוריית ברזים