כל סוגי המקלחונים ואפשרויות פתיחת הדלתות – כולל תמונות והסברים. מידות קיימות, מהם מקלחונים בהתאמה, איך מנקים מקלחון, מה חדש, איזה מקלחון מומלץ ועוד.

מקלחון סטנדרט או מקלחון בהתאמה אישית

ראשית ניתן הבחין ב2 סוגים שונים של מקלחונים

  1. מקלחונים סטנדרטיים – מוצר מדף, שבעת הצורך ניתן לספק לבית הלקוח תוך מספר ימים ללא חובה בלקיחת מידות.
  2. מקלחונים בהתאמה אישית.

מקלחונים בהתאמה אישית

ייצור והרכבת מקלחונים בהתאמה אישית – מיוצרים לפי דרישת הלקוח בהתאם לאפשרויות הקיימות בחלל.
המידות יכולות להיות שונות מהסטנדרט, ברוחב ו/או בגובה. בנוסף ניתן לבצע חיתוכים בזכוכית לפי הצורך והזמנת טקסטורות או תמונות מיוחדות על הזכוכית המחוסמת. המקלחונים מגיעים בעובי 6 מ"מ או 8 מ"מ ובמקרים מיוחדים גם ב-10 מ"מ.
בתיאום, מודד מגיע לבית הלקוח ובהחלטה משותפת עם הלקוח ניתן לקבוע מידות מקלחונים לפי מידה.

מקלחונים בהתאמה אישית פרזול   גווני פרזול 

במקלחון בהתאמה אישית ניתן לבחור גווני פרזול ממבחר רחב – תמונה זאת נותנת דוגמאות לגווני פרזול וצירים.

סוגי מקלחונים

סוגי מקלחונים נפוצים בשוק וצורות נפוצות לפתיחת דלתות. 

סוגי המקלחונים

מקלחון פינתי – בד"כ מרובע או עגול. שתי קירות בחדר האמבטיה הנסגרות על ידי 2 קירות זכוכית – ונוצרת פינה.   

מקלחון 70 על 70 - 80 על 80 -90 על 90 - פינתי דגם ניו יורק מקלחון פינתי שתי דלתות

מקלחון חזית – קיר זכוכית קדמי סוגר 3 קירות בחדר האמבטיה.

מקלחון הזזה חזית מידות 80 עד 150 ס"ממקלחון חזית הזזה

מקלחון דופן קבועה (צד פתוח)מקלחון דופן קבועה הוא למעשה מקלחון בעל קיר זכוכית קבוע בחזית וצד פתוח לחלוטין (open space).

מקלחון דופן קבועה שחור למקלחתמקלחון דופן קבועה

מקלחון ח'מקלחון צורת ח' יכול להיות מורכב על כל קיר בחדר האמבטיה.
הוא מורכב מ3 קירות זכוכית – 2 קירות צד וחזית. החזית יכולה להיות דלתות ציר או אקורדיון מתקפל.

מקלחון שחור בצורת ח שחור 2 קירות צד + חזיתמקלחון ח' עם שתי דלתות

אמבטיון – אמבטיון הוא מקלחון לכל דבר המורכב על דפנות האמבטיה. 

אמבטיון דלת אחת 120 ס"מ inout דגם מיאמיאמבטיון כנף אחת

 

פתיחת מקלחונים

ישנן מספר אופציות נפוצות לפתיחת דלתות המקלחון כפי שניתן להביט בשרטוטים:

 

יש לשים לב – אלו אפשרויות בסיסיות בלבד לפתיחת דלתות.
עדיין ב מקלחון לאמבטיה שאינו בהזמנה ניתן להוסיף גם קירות צד, דפנות זכוכית קבועות, לקבוע פתיחה פנימה והחוצה של הדלתות ועוד.

מידות מקלחון

במקלחון בהתאמה אישית נוכל לבחור בגמישות רבה מידות מקלחון – אבל מה הן המידות הנפוצות בסוגי מקלחונים סטנדרטיים? מידות סטנדרטיות נפוצות יהיו למשל 80*80 ו90*90 ס"מ למקלחון פינתי, ו120 ס"מ לאמבטיון. במידת הצורך ניתן לכוון כמה סנטימטרים כדי להגיע למידה הרצויה. אם נרצה להגדיל את רוחב המקלחון נוכל להשתמש בדפנות זכוכית קבועות. 

מקלחון שחור

בשנים האחרונות סדרות של מקלחון שחור הפכו לפופולאריות בשל איכות גבוהה ועיצוב מרשים. ניתן להשיג מקלחונים אלו במגוון הסוגים המוכרים וגם בעיצובים מיוחדים. קיימים גם בהתאמה אישית.

מקלחון אקורדיון שחור פינתי צירים לאורך הקיר

 

מקלחון פרזול זהב

בנוסף למקלחון שחור, ניתן להשיג גם מקלחון מקלחון פרזול זהב.
ניתן להשיג מקלחונים אלו במגוון העיצובים המבוקשים, גם במידות סטנדרטיות וגם במידות מיוחדות.

מקלחון פרזול זהב - מקלחון זהב - קטגוריה

סוגי צירים למקלחון

סוגי צירים למקלחון ופרזול, עשויים אלומיניום או בראס, לשימוש במשך שנים ארוכות. רוב המקלחונים מגיעים עם אחריות של חמש עד עשר שנים לצירים. המקלחונים מגיעים באפשרות פרזול לאורך הקיר או בצירים קטנים – "צירים נקיים", למראה נקי ואלגנטי. קיימים צירים במבחר גדול של צבעים לפי דרישה ובהתאם לעיצוב חדר הרחצה. 

סוגי מקלחונים צירים קטנים. 

איך מנקים מקלחון ?

איך מנקים מקלחון? ניקיון מקלחון כרוך לרוב בטיפול באבנית המגיעה מהמים ובהסרת לכלוך ועובש. כיצד ניתן לנקות בקלות? במה אסור להשתמש? ומה כדאי לדעת לפני שרוכשים מקלחון?

האבנית יוצרת את המראה ה"דהוי" למקלחון. שימוש בציפוי "אנטי קאלק" על הזכוכית מפחית תופעה זאת – אך הפתרון המומלץ ביותר הוא פשוט לגרוף אחר מקלחת את המים במגב קטן או לנגב במטלית ולשמור על אוורור. את גומיות הסיליקון מומלץ לנקות בתכיפות גבוהה למניעת לכלוך ועובש שעלולים להצטבר. אפשר להחליף את גומיות הסיליקון לחדשות כל תקופה מסוימת שאלו מתבלות – מחירן נמוך ועומד על עשרות שקלים. 
בניקוי מקלחון דהוי ובמקרים עקשניים במיוחד ניתן להוסיף חומץ % 5  ביתי. יש להימנע מחומרים כימיים חזקים. אין להשתמש בסקוטש' או דומיו על מנת למנוע שריטות ונזקים.
יש לשים לב כי אם על המקלחון יש צריבת פסים או צורות אחרות – יש להשתמש בחומרים עדינים ככל האפשר, על מנת ולא לפגוע בדוגמא ולהימנע מחומרים כימיים חזקים.
פרזול בגוונים שונים, למשל בגוון שחור, מותר לניקוי בעזרת חומרי ניקוי סטנדרטים אך יש צורך בניקיון תכוף מכיוון ואבנית בולטת על צבעים שכאלה.
תמיד יש לקרוא הוראות יצרן לפני הניקוי
 

אז איזה מקלחון מומלץ?

קיימות חברות ותיקות מומלצות – עם ניסיון של עשרות שנים – כולן בעלות תקן נדרש, אחריות ארוכה ושירות מעולה. אבל איזה מקלחון מומלץ בשבילכם? התשובה תלויה בצרכים שלכם, בצנרת, מרחב חדר האמבטיה ועוד.

יש לקחת בחשבון את אופי בשימוש וכן מי גר בבית – האם יש ילדים קטנים או מבוגרים בגיל הזהב (בבניית בית אל תשכחו לתכנן לטווח ארוך!), האם יש צורך במרחב מותאם לנכים? האם יש חדר אמבטיה גדול או האם קיים קושי למצוא מקום למקם מקלחון? האם תתאים יותר דווקא אמבטיה אקרילית או אמבטיה פינתית? האם יש רצון בעיצוב מיוחד? 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האם המקלחון יושב על אגנית או שמתקינים תעלת ניקוז למקלחון לאורך או לרוחב. תעלות אלו קיימות כיום מעוצבות וגם נסתרות, בגדלים וצורות שונות – עשויות נירוסטה איכותית.

מודד וייעוץ חינם

כחלק משירותי מחלקת מקלחון לאמבטיה , ניתן אצלנו בשרון קרמיקה להתייעץ ללא התחייבות 03-9410924 או בשירות לקוחות בוואטסאפ 058-7100325. בנוסף יש לנו שירותי מודד על מנת לבדוק את התנאים בחדר האמבטיה שלכם.

אנו משווקים מקלחונים מאז 1985 ועובדים עם החברות הגדולות והאיכותיות בענף כגון – חמת, תכלת, סניטק, פורום, מטרני, בריליין ועוד.

מאמרים נוספים