לגרניט פורצלן כמה סוגי ריצוף לבית עיקריים: מזוגג, מט משי, לפטו, מלוטש ואנטי סליפ. נפרט על הסוגים, בצירוף תמונות ונוסיף כמה עצות.

גרניט פורצלן הוא סוג מודרני של אריח, מתאפיין בעמידות גבוהה ומחירו סביר ביחס לחומרים כמו אבן טבעית ושיש – והוא כיום החומר הנפוץ בישראל לריצוף וחיפוי.

ניתן להשיג גרניט פורצלן בכל גוון, גודל, הדפס וציור, מבריק או מט. כאשר משתמשים באריחי פורצלן יש לשמור על מרווח של 3 מ"מ לפחות בין אריח לאריח. האריח הוא בעל מידות מדויקות יחסית לשאר אריחי הקרמיקה. בנוסף, אם האריח נפגם, הפגיעה לא תבלוט לעין כמו באריחי קרמיקה מזוגגים.

פירוט הסוגים:

גרניט פורצלן מזוגג

אריח המצופה בשכבה המגינה עליו מפני שחיקה וספיגה. הזיגוג מונע מחומרים שונים להיספג לגוף האריח. אריחים אלה חזקים ואיכותיים ומומלצים הן לקיר והן לרצפה. 

גרניט פורצלן דמוי שיש מבריק   אריח מבריק מזוגג (דמוי שיש)

גרניט פורצלן מט משי 

אריח מזוגג במגע עדין. האריח נקרא גם אריח בגימור סאטן. יתרון גדול של אריחים מסוג זה הוא שהם לא צוברים לכלוך לעומת אריחים מחוספסים יותר.

ריצוף לבית דוגמאות

 גרניט פורצלן לפטו

אריח מזוגג העובר תהליך ליטוש עדין ובסופו מקבל מראה מבריק עדין ושומר על זיגוג למניעת ספיגה. לתמונות נוספות – ריצוף לפטו דוגמאות.

ריצוף לפטו דוגמאות

גרניט פורצלן מלוטש  

אריח שעבר ליטוש והפך למבריק. לא מתאים למקומות חיצוניים בשל חלקלקות יותר גבוהה. אריחים אלה מגיעים ללא זיגוג, לכן יש להשגיח מפני ספיגה יתר על המידה. 

גרניט פורצלן אנטי-סליפ 

סוגי ריצוף לבית מחוספסים בתקן R10 ,R11 או R12. בסביבת הבית אריחים אלה מיועדים למשטחים רטובים כגון חדר אמבטיה, חצר וגם על יד הבריכה. אריחים אלה מגיעים במבחר גדול של גדלים ועיצובים. 

ריצוף לחצר

כמה עצות לפני העבודה..

  •  מה מחכה לכם באולמות התצוגה? מבחר סוגי ריצוף לבית ולחוץ הגדל משנה לשנה. אם בשנים עברו אריחים מרובעים וקטנים היוו סטנדרט, הרי שהיום התווספו אריחים גדולים בצורות שונות ומגוונות.
  •  מומלץ לקבל המלצות על רצף מיומן, לבקש כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים ולסקור את השוק כמה שאפשר. גם אם השקעתם באריח איכותי ויקר, בעל מקצוע לא מקצועי יכול לקלקל את המראה הסופי.
  •  בעת היישום מומלץ לשמור על מרווח בין האריחים ולא להצמידם. לעיתים קרובות משטח הדבקה לא ישר או תזוזות טבעיות של האדמה יכולים לגרום לפיצוצים בקצוות האריחים – במידה והאריחים צמודים. 
  • מומלץ לקנות מעט יותר מהכמות הנדרשת. יש לקחת בחשבון חיתוכים, שבר אריחים בעת העבודה, או בעתיד ותוספת עבור חיתוך פאנלים. 

כניסה לקטגוריות: ריצוף לבית, ריצוף לחצר, ריצוף דמוי עץ, אריחים מצוירים, גרניט פורצלן דמוי שיש וריצוף לאמבטיה.

נשמח לעמוד לרשותכם לשאלות נוספות 03-9410924