הכל על ארונות אמבטיה - מדריך לפני רכישה

במדריך זה נפרט אודות:

 1. סוגי ארונות אמבטיה נפוצים.
 2. סוגי ציפויים וצבעים.
 3. סוגי חומרים לבניית ארונות.
 4. משטחים עליונים לארונות אמבטיה. 
 5. טיפים נוספים.

ניתן ליצור קשר לשאלות נוספות בטלפון 03-9410924 או בוואטסאפ שירות לקוחות 0587100325.

 

ארונות אמבטיה מדריך לפני רכישה

סוגי ארונות אמבטיה

הסיווג הראשון שאנו מיד נתקלים בו הוא לפי מיקום הארון ביחס לרצפה, כלומר ארון אמבטיה תלוי או ארון אמבטיה עומד. מעבר לסיווג בסיסי זה קיימים סיווגים נוספים.

ארון אמבטיה תלוי – כל ארון שביחד עם המשטח העליון נתלים על הקיר. גובה התלייה הנפוץ הוא 85 – 90 ס"מ כאשר במקרים חריגים, כאשר בני הבית מעוניינים בכך, ניתן להגביה או להנמיך מעט את הארון מסיבות פונקציונאליות.
היתרון המשמעותי ביותר בארונות אלו הוא מניעת הצטברות לכלוך ונוזלים מתחת לארון על ידי ניקוי קל מתחתיו. בנוסף, מבחינה עיצובית המראה המרחף נותן מראה פתוח יותר לחדר הרחצה. 

ארון אמבטיה עומד – ארונות אמבטיה עומדים על רגליים, מונחים על הרצפה.
ניתן גם לבצע סגירת סוקל (צוקל) תחתון בדומה למטבחים.
יתרון משמעותי בארון עומד הוא מקסום מקום האחסון. אם נשווה בין ארון תלוי לארון עומד באותו רוחב, אז ארון אמבטיה עומד יהיה בעל נפח גדול יותר וייתן לנו יותר מקום לאחסון (ארונות סטנדרטים שלא בהזמנה מיוחדת). 

ארון אמבטיה צר – ארונות אמבטיה סטנדרטיים הם בעומק 46 -47 ס"מ. כאשר אנו מוגבלים במרחב בחדר הרחצה ומעוניינים בארון אמבטיה צר נוכל לקבל ארונות עם טווחי עומק כגון: 40, 39, 35, 30, 25 ס"מ. בנוסף נוכל להתאים מידה בהזמנה אישית של הארון והמשטח העליון. יכול להגיע בכל רוחב.
ארון אמבטיה קטן – ארון אמבטיה המתאים לחדרי אמבטיה, חדרי שירותים, נישות לרחיצת ידיים ועוד. ארון אמבטיה קטן יכול להגיע בעיצוב מגוון כמו ארון אמבטיה רגיל.

ארון שירות לאמבטיהארון צר וגבוה, תלוי או עומד, שנלווה לארון אמבטיה עיקרי. בדרך כלל מגיע כחלק ממערכת של ארון אמבטיה + ארון שירות. ניתן גם להזמין רק ארון שירות בנפרד.
ניתן גם לייצר ארון שירות לאמבטיה לפי מידה למשל לשיבוץ מכונת כביסה או מייבש.

ארונות אמבטיה בהתאמה אישית – לעתים בשל רצון בעיצוב מסוים שלא קיים בארונות סטנדרטים ולעתים בשל הכרח שנכפה בשל תנאים בחדר הרחצה (כגון אזור לא סטנדרטי בין קירות או צנרת שחוסמת חלק מהארון), נרצה לייצר מוצר בהזמנה אישית.
ארונות אלו מאפשרים בחירת עיצוב, מידות, גימור ועוד. ניתן לבחור כיור אינטגרלי לפי מידה או בוצ'ר לפי מידה. לפרטים נוספים כנסו לדף – ארון אמבטיה בהתאמה אישית.

ארון מראה לאמבטיה – נקרא גם ארון תרופות עם מראה. ארונית צרה התלויה מעל ארון האמבטיה. משמשת למוצרים קטנים. הארון יכול להגיע גם כסטנדרט וגם בהתאמה אישית. הארונית נפתחת בדרך כלל כקלפה במשיכה כלפי מעלה או בחלוקת דלתות עם מראה.

סוגי ציפויים וצבעים לארונות אמבטיה

לארונות אמבטיה קיימים גם ציפויים וגם שיטות צביעה. הרי הנפוצים שבהם:

מלמין – שרף (נוזל היוצא מהעץ אשר לא מסיס במים) אשר יוצקים ללוחות קשיחים במגוון צבעים. בעל תכונות של עמידות גבוהה, אך פחות מזו של הפורמייקה. מלמין מצוין כאן לצורך ההשוואה, בפועל הוא לא משמש כציפוי נפוץ בארונות אמבטיה.

פורמייקה – פורמייקה עשויה שכבות נייר מודפסות במגוון רחב, בעל מרקם קל לניקוי ועמידות גבוהה המתאימה גם לחדרים לחים.

פורניר – ציפוי עשוי עץ טבעי, נקרא גם ויניר. מגיע במגוון צבעים על פי גוון העץ, בעל מראה איכותי ויוקרתי. מצופה ציפוי שקוף להגנה.  

צבע אפוקסי – נקרא גם צבע בתנור, שלייף ושלייפלק. צבע בהתזה בעל מראה יוקרתי בגימור מט או מבריק ובמגוון צבעים רחב מאוד. 

*עץ מלא – עץ מלא הוא היוצא דופן כאשר הוא מגיע עם המראה הטבעי של העץ ממנו הוא עשוי (לעתים נדירות נראה עץ מלא צבוע), בתוספת ציפוי שקוף להגנה בלבד. קיים במבחר גוונים לפי סוג העץ.

סוגי עץ לבניית ארונות

ארונות אמבטיה עשויים ממגוון חומרי גלם והרי הנפוצים שבהם:

סיביתשבבית דחוסה, לוחות הנוצרים מתערובת שבבי עץ. חומר אשר יכול להתנפח בעת חדירת מים. אינו מומלץ לחדרי אמבטיה, יכול הוביל לחיי מוצר קצרים. כיום משתמשים בו בעיקר בחנויות עשה זאת בעצמך או איקאה לדגמים מוזלים. על סיבית ניתן להדביק ציפוי פורמייקה או מלמין.

MDF – סוג של סיבית אך חזק ממנו. הMDF מאפשר בנוסף להדבקה של ציפוי גם צביעה ישירה. למרות חוזקו הוא פחות מתאים לגוף הארון.
MDF ירוק – MDF שהוכנסו בו חומרים בעלי תכונות לדחיית מים ולחות, מה שמאפשר בו שימוש בחדרי אמבטיה. משמש כחומר גלם לדלתות ומגירות (החזית) בארונות אמבטיה מודרניים.

סנדוויץ' – החומר גלם הפופולרי ביותר לגוף הארון (ה"קופסא") בארונות אמבטיה. פלטות סנדוויץ' עשויות שכבות עץ ומתאפיינות בחוזק גבוה ועמידות גבוהה, גם לתנאים המאתגרים בחדר רחצה. הסנדוויץ' חזק מMDF וסיבית ומתאים לגוף הארון אך לא מתאים לדלתות ולכן השימוש בMDF.  

עץ מלא – ארון עץ מלא ייתן מראה יוקרתי ומיוחד ומחירו גם יהיה בהתאם יקר יותר. בדרך כלל השימוש בעץ הטבעי יהיה בציפוי החזית בלבד. שימוש בעץ טבעי לכל החלק הפנימי של הארון כולל גוף הארון הוא נדיר יותר, ודורש מומחיות של נגר עם ניסיון.
עצים נפוצים בשימוש – אלון (הנפוץ ביותר), טיק (יוקרתי), אגוז, דובדבן ועוד.

H.P.L – ראשי תיבות של High pressure laminate. חומר דחוס, תוצרת הארץ, פטנט רשום של חברת אמבין, עמיד בפני רטיבות ונזקים עם אחריות לכל החיים.

משטח עליון לארון

משטח עליון הוא החלק העליון אותו נחבר לארון. ייתכן ויהיה מדובר במשטח להנחת כיור מונח או שיהיה זה משטח כיור אינטגרלי.

חרס אינטגרלי – משטח כיור אינטגרלי, בדרך כלל לבן מבריק. הסוג הנפוץ ביותר, קל לניקוי.

משטח בוצ'ר – משטח עץ טבעי. ניתן לקבל בגוונים שונים. משטחים אלה משמשים כחלק עליון לארון או כמשטח מרחף. את בלוק הבוצ'ר ניתן לקבל גם כבוצ'ר לפי מידה ואז ניתן לבחור מידה, גוון ועיצוב לפי רצון הלקוח.

משטח זכוכית – משטחים במראה עדין ומבריק המגיעים במידות שונות ובצבעים שונים. משטחים אלה קיימים כמשטח הנחה לכיור מונח או כמשטחים עם כיור מובנה אינטגרלי.

משטח שיש יצוק – איכותיים ועמידים בשחיקה. משטחים אלו מגיעים כשהם מותקנים על ארון האמבטיה או כשיש מרחף. ניתן לקבל את השיש במגוון מידות בהתאמה אישית ובמבחר צבעים ועיצובים. משטחים אלה קיימים כמשטח שיש או כשיש עם כיור מובנה לאמבטיה.

משטח אבן טבעית – שיש, גרניט, אבני גיר (כגון חברון). את משטחי האבן הטבעית מתאימים על פי הגודל הנדרש לחדר האמבטיה.

משטח אבן מלאכותית– אבן קיסר, אבן אורפל, קריסטלייט, קוריאן וסיילסטון. ניתן לייצר משטחים אלה לפי מידה.

קוריאןמשטח קוריאן לארון אמבטיה עשוי שילוב של פולימר אקרילי ומינרלים טבעיים. ניתן לחמם את משטח הקוריאן ולעצב אותו לצורות שונות במהלך תהליך הייצור בהתאם לדרישה.
יתרונות משטח קוריאן לארון אמבטיה: עמידות מפני בלאי ולחות בחדרי רחצה, אפשרות להתאמה אישית, תחזוקה קלה ועוד.

מה חשוב לברר לפני רכישת ארון אמבטיה

לקראת סיום, ברכישת ארון אמבטיה יש לשים לב לכמה דגשים –

 1. אחריות – כיום כל החברות הגדולות מספקות אחריות, ללא קשר למשך הזמן שלה. וודאו אחריות.
 2. תצוגה – האם ניתן לראות ארון אמבטיה מאותה חברה או דגם דומה לפני הזמנת הארון? בנוסף ליכולת לבדוק את טיב החומר, הזמנה של מוצר מחברה עם תצוגה קיימת ייתן לכם שקט נפשי שיהיה לכם מקום פיזי להגיע אליו במקרה של בעיה או שאלה.
 3. איזה חומר וציפוי לבחור? – כיום החומר הנפוץ ביותר הוא סנדוויץ' והוא המומלץ. בחירת ציפוי לפי טעמכם אחרי שראיתם בעיניכם את האיכות של המותג. 
 4. התקנה – אחרי שרכשתם את הארון תהיה לכם אופציה לקבל משלוח עם התקנה. התשלום יהיה בדרך כלל ישירות למתקין בזמן ההתקנה. *שימו לב לאותיות הקטנות – תוספות על פירוק ארונות קיימים, סבלות כאשר אין מעלית, תוספת על התקנת ברז וכדומה.
  אופציה נוספת היא לקבל את הארון (אם באיסוף ממחסני החברה או במשלוח שיהיה בדרך כלל עד המדרכה) ולבצע התקנה עצמאית. 
 5. עיצוב – התאמה של סגנון וצבע לחדר הרחצה יכולים להיעשות על ידי אדם עם עין בעלת חוש עיצובי או על ידי איש מקצוע. הכוונה יכולה לעזור ליצור מראה תואם, פתוח ו"נכון" בחדר הרחצה.

תוכלו להתרשם ממבחר מוצרים שלנו. לכניסה לקטגורית-  ארון אמבטיה תלוי   ארון אמבטיה עומד.
לעמוד ארונות ומשטח עליון בהתאמה אישית לחצו – ארונות אמבטיה בהתאמה אישית.
נשמח לעזור לכם לכל שאלה נוספת בטלפון 03-9410924 או בוואטסאפ שירות לקוחות 0587100325.

מאמרים ומדריכים נוספים