עצות וטיפים עיצוב חדר האמבטיה – מאמר

עיצוב חדר האמבטיה יכול להיות יותר קל אם מתכננים מראש לפני שמתחילים לעבוד ואם מסתמכים על כמה עקרונות עיצוביים בסיסיים. הנה כמה דרכים לשדרוג חדר האמבטיה, עצות וטיפים לגבי גוונים, תאורה, אחסון נכון, דגשים חזותיים ואביזרים:

ריצוף וחיפוי לחדר אמבטיה

  • גוונים רכים בקירות- רוצים לגרום לחדר האמבטיה להיראות גדול יותר? אחת הדרכים הקלות ביותר היא לבחור גוונים בהירים רכים לקירות חדר האמבטיה. מניפת הגוונים מאפשרת למצוא את הגוון המתאים – תכלת, ירקרק, גווני שמנת עדינים על בסיס צהבהב, בז', אפור וכדומה.
  • הדגשים חזותיים- אם יש בחדר האמבטיה שלכם אריחים מצוירים או עמוסי הדפסים, הימנעו משימוש בהדפסים גדולים או צפופים. במקום זאת בחרו אריחי דקור עדינים. הקפידו שלפחות אחד הקירות יהיה נקי מאריחים מודפסים ומעוטרים ויהיה בו רק אריחים נקיים בגוון אחד.
  • גוונים בהירים ברצפת חדר האמבטיה- כמו ההמלצה לגוונים הבהירים בקירות האמבטיה- גוונים בהירים בריצוף רצפת חדר אמבטיה קטן יסייעו לחדר להרגיש גדול יותר ופתוח יותר. הצבעים הפופולאריים ביותר לריצוף חדר אמבטיה הם גווניי חום בהיר, גווני אפור בהיר, וכחול בהיר. שילוב הגוונים האלה בעיצוב הריצוף של חדר האמבטיה יהיה הבסיס לסכמת גוונים בהירים אשר יגרמו לחדר האמבטיה שלכם להיראות גדול יותר.

כיור רגל

  • כיור רגל- עיצוב שנותן לחדר האמבטיה להרגיש גדול יותר ופותח את חלל האמבטיה בצורה משמעותית הוא החלפת הכיור או המשטח העליון בכיור קטן יותר או כיור רגל. אפשר למצוא כיורי רגל בעיצובים שונים, צבעים וחומרים, וניתן להתאים אותם לעיצוב הכללי.
טיפים לעיצוב חדר האמבטיה
עצות לעיצוב חדר האמבטיה

תאורה לחדר אמבטיה

  • אמצעי תאורה נוספים- תאורה נוספת בחדר אמבטיה יכולה לעשות שינוי גדול  בתפיסת המרחב בחדר האמבטיה. מומלץ להוסיף אביזרי תאורה נוספים או להשתמש בנורות בואט גבוה יותר, לפי מה שמתאים.
  • הגדילו אור טבעי – במידה ואפשר, הגדלת החלון הקיים תעניק מראה גדול יותר לחלל הקיים. תחושת האוורור תעניק יתרון נוסף.

אביזרים

  • הוספת מראות- מיקום מראות נוספות בחדר האמבטיה יסייע לתפוס את כל האור הזמין ולשקף אותו בחזרה לתוך החדר כדי להאיר אותו יותר. הוספת מראות לחדר תוסיף גם עומק ומראה גדול לחדר.
  • הגבילו מספר הפריטים- הפחתת כמות הפריטים אותם מציבים בתוך החדר האמבטיה אשר תופסים חלל (כגון מדפי אחסון, סלי כביסה, ופריטי קישוט) תביא לתחושת חלל גדול יותר.
  • סדר- במקום להניח את פריטי הקוסמטיקה שלכם על המשטח, אחסנו אותם בארון או בארון התרופות כאשר אינכם משתמשים בהם. ככל שיש יותר פריטים נראים לעין בחדר אמבטיה קטן- כך החלל ייראה וירגיש עמוס יותר.